LOADING

Type to search

« لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَداوَةً لِلَّذينَ آمَنُوا الْيَهُودَ وَ الَّذينَ أَشْرَکُوا وَ لَتَجِدَنَّ أَقْرَبَهُمْ مَوَدَّةً لِلَّذينَ آمَنُوا الَّذينَ قالُوا إِنَّا نَصاري‏ ذلِکَ بِأَنَّ مِنْهُمْ قِسِّيسينَ وَ رُهْباناً وَ أَنَّهُمْ لا يَسْتَکْبِرُونَ» (مائده 82)          «أيْ بُنَيَّ إِنِّي وَ إِنْ لَمْ أكُنْ عُمِّرْتُ عُمُرَ مَنْ كَانَ قَبْلِي فَقَدْ نَظَرْتُ فِي أعْمَالِهِمْ وَ فَكَّرْتُ فِي أخْبَارِهِمْ وَ سِرْتُ فِي آثَارِهِمْ حَتَّى عُدْتُ كَأحَدِهِمْ بَلْ كَأنِّي بِمَا انْتَهَى إِلَيَّ مِنْ أُمُورِهِمْ قَدْ عُمِّرْتُ مَعَ أوَّلِهِمْ إِلَى آخِرِهِم؛ پسرم! اگرچه من به‌اندازه مردمی که پیش از من بوده‌اند عمر نکرده‌ام، ولی در کردارشان دقت و در اخبارشان فکر نموده و در آثارشان سیاحت کرده‌ام، تا جایی که همانند یکی از آنان شده‌ام. بلکه گویی از پی آنچه که از وضع آنان به من رسیده، عمرم را با اولین و آخرین‌شان گذرانیده‌ام». (نهج‌البلاغه، نامه 31)

بازخوانی سخنان استاد طائب در مورد 9 دی

برگزیده تحلیل روز

بازخوانی سخنان استاد طائب در مورد 9 دی

rahbari دسامبر 30, 2018

استاد طائب در یکی از جلسات درس تاریخ تطبیقی، مطالبی را به‌مناسبت 9 دی مطرح کردند که گزیده‌هایی از آن، تقدیم می‌گردد:

*ظهور و بروز و عمق و عصاره فتنه 88، در شعار «نه غزه نه لبنان» بود؛ چون ظهور و بروز تبری ما از شیطان هم در همان‌جاست.

*عمق فتنه در سال 88، نابودسازی اسلام انقلابی بود که البته اعطای بصیرت توسط حضرت آقا به‌گونه‌ای شد که این فتنه نتوانست مؤثر واقع شود.

*آقایان در مورد 9 دی گفتند مردم به‌علت بی‌احترامی به امام حسین(ع)، در آن روز بیرون آمدند. ما می‌گوییم شما خودتان را به خواب نزنید؛ درست است که به امام حسین(ع) و عاشورا بی‌احترامی شده بود، ولی مردم در این میان، مطلبی را کشف کردند که باعث شد به آن صورت، در 9 دی به خیابان‌ها بیایند و آن این بود که فتنه‌گران به‌دنبال نابود کردن اسلام انقلابی هستند.

*لبه تیغ 9 دی، بر گردن فتنه‌گران و کسانی که آنها را تأیید کردند و الآن هم تأیید می‌کنند بود.

*برجام یک فتنه بود؛ فتنه‌ای پیچیده‌تر از فتنه 88. البته آمریکا غیر از ضرر مالی که در این برجام به ما زد، نتوانست ضرر استراتژیک به ما زده و حضور ایران را در سوریه و در کنار حزب‌الله، حماس، کرانه باختری و عراقی‌ها کمرنگ و ضعیف کند.

*یک روز ملت سؤال خواهد کرد که جمع‌آوری 23000 سانتزیفیوژ چه مخارجی روی دست مردم ایران گذاشت و خواهند دانست که چه فاجعه مالی رخ داده است. چه هزینه‌ای در طی 10 یا 12 سال انجام شد تا اینها نصب شود، ولی بعد در طی 8 یا 10 روز، این ثروت را آتش زدند.

 

 

لینک مطلب :
http://www.tarikh.org/?p=2020
Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *