ظهور و بروز و عمق و عصاره فتنه ۸۸، در شعار «نه غزه نه لبنان» بود؛ چون ظهور و بروز تبری ما از شیطان هم در همان‌جاست.

به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی – خبری تاریخ تطبیقی؛ استاد مهدی طائب در یکی از جلسات درس تاریخ تطبیقی، مطالبی را به‌مناسبت ۹ دی مطرح کردند که گزیده‌هایی از آن، تقدیم می‌گردد؛

ظهور و بروز و عمق و عصاره فتنه ۸۸، در شعار «نه غزه نه لبنان» بود؛ چون ظهور و بروز تبری ما از شیطان هم در همان‌جاست.

عمق فتنه در سال ۸۸، نابودسازی اسلام انقلابی بود که البته اعطای بصیرت توسط حضرت آقا به‌گونه‌ای شد که این فتنه نتوانست مؤثر واقع شود.

آقایان در مورد ۹ دی گفتند مردم به‌علت بی‌احترامی به امام حسین(ع)، در آن روز بیرون آمدند. ما می‌گوییم شما خودتان را به خواب نزنید؛ درست است که به امام حسین(ع) و عاشورا بی‌احترامی شده بود، ولی مردم در این میان، مطلبی را کشف کردند که باعث شد به آن صورت، در ۹ دی به خیابان‌ها بیایند و آن این بود که فتنه‌گران به‌دنبال نابود کردن اسلام انقلابی هستند.

لبه تیغ ۹ دی، بر گردن فتنه‌گران و کسانی که آنها را تأیید کردند و الآن هم تأیید می‌کنند بود.

برجام یک فتنه بود؛ فتنه‌ای پیچیده‌تر از فتنه ۸۸٫ البته آمریکا غیر از ضرر مالی که در این برجام به ما زد، نتوانست ضرر استراتژیک به ما زده و حضور ایران را در سوریه و در کنار حزب‌الله، حماس، کرانه باختری و عراقی‌ها کمرنگ و ضعیف کند.

یک روز ملت سؤال خواهد کرد که جمع‌آوری ۲۳۰۰۰ سانتزیفیوژ چه مخارجی روی دست مردم ایران گذاشت و خواهند دانست که چه فاجعه مالی رخ داده است. چه هزینه‌ای در طی ۱۰ یا ۱۲ سال انجام شد تا اینها نصب شود، ولی بعد در طی ۸ یا ۱۰ روز، این ثروت را آتش زدند.

انتهای پیام/