آگاهی دادن به جوانان از جنبه‌های گوناگون و همراه کردنشان با خطوط کلی انقلاب، از اساسی‌ترین وظایف طلاب و روحانیون در گام دوم انقلاب است.

ولیّ جامعه در هر زمانی و به هر دلیلی که روی موضوعی خاص توقف کند یا انگشت به سمتش اشاره برد، بر متولیان امر است که خط مورد نظر را تعقیب کرده و به کنه آن پی برند و سپس درصدد انجامش برآیند.

از مهم‌ترین اشارات و رهنمودهای ولی‌فقیه عصر ما در دوران حاضر، بیانیه گام دوم انقلاب است که فهم آن در تمام مراحل و عمل کردن به آن – در حوزه تخصصی هر فرد- بر قاطبه مؤمنین واجب و مسلم است.

آگاهی دادن به جوانان از جنبه‌های گوناگون و همراه کردنشان با خطوط کلی انقلاب، از اساسی‌ترین وظایف طلاب و روحانیون در گام دوم انقلاب است. بحمدالله طلاب جوان انقلابی در عرصه‌های مختلف توانایی‌هایی کسب کرده و برای خدمت‌گذاری صادقانه، آمادگی لازم را دارا شده‌اند؛ لکن از میان عموم طلاب و روحانیون بزرگوار، آن عزیزانی که به‌فراخور نیاز، در مراکز و مؤسسات تخصصی حوزوی مشغول شده‌اند، زمینه‌های بالخصوصی برای حضور در متن اجتماع و ارایه خدمت دارند. از طرفی، هیچ‌کجا هم مثل مسجد، مهیای اجرای سیاست‌های اجتماعی اسلام نخواهد بود؛ زیرا از صدر اسلام تاکنون این مساجد بوده‌اند که در شرایط گوناگون توانستند به‌عنوان بزرگ‌ترین پایگاه‌های پویش‌های مردمی بر محور بزرگان دین بدرخشند و از نورشان جوامع اسلامی را روشنی بخشند.

در همین راستا، استاد بزرگوار حوزه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی طائب که به‌لطف خدای متعال سالیان متمادی، حوزه‌های علمیه، نهادهای انقلابی و آحاد مردم از آثار و برکاتش بهره می‌برند، پیشنهادی را به مؤسسات و مراکز علمی و فرهنگی ارائه نمودند؛ مبنی بر اینکه هرکدام از این مراکز، جهت رونق‌بخشی به مساجد، یک نفر از نیروهای طلبه توانمند و باتجربه خود را جهت اداره مساجد در گام دوم انقلاب اعزام نمایند.

این پیشنهاد مبارک و از سر دلسوزی، مورد اجابت مؤسسات قرار گرفته که ان‌شاءالله گزارش‌هایی از این اقدامات، به‌ اطلاع مخاطبان محترم خواهد رسید.

مؤسسه تاریخ تطبیقی نیز در همین راستا و جهت اجابت دعوت این استاد فرزانه، دو نفر از نیروهای زبده و توانمند خود را جهت مدیریت مسجد اعزام نموده است که همین‌جا، توفیقات روزافزون را برای این همکاران عزیز از خداوند متعال مسئلت می‌نماییم.

امید آنکه با اجرای این طرح از سوی مراکز حوزوی، شاهد تحولی در مسیر هجرت طلاب برای اجرایی کردن بیانیه گام دوم باشیم؛ ان‌شاءالله.