مطالب توسط mirghaderi

,

برکات حضور امام رضا(ع) در ایران

مأمون، امام رضا(ع) را به طوس کشانید تا این پایگاه تشیع (مدینه) را تضعیف کند؛ ولی امام(ع) این تهدید را به فرصتی جدید تبدیل کرد؛ چراکه به‌دنبال حرکت امام رضا(ع) به ایران، بسیاری از بنی‌هاشم به ایران مهاجرت کردند.

, ,

استعمار نو و استعمار کهنه

شیوه جدید که در آن، نقش عوامل بومی از اهمیت بسیاری برخوردار است، به «استعمار نو» و شیوه قدیمی که مبتنی بر اشغالگری به‌وسیله نیروهای نظامی و اداره کشور به‌صورت مستقیم به‌دست اشغالگران بود، به «استعمار کهنه» معروف شد.

,

حج؛ مهم‌ترین نماد بندگی و نفی طاغوت و شرک

اخیرا از برخی از علمای بزرگ جملاتی نقل شد که موجب سوءاستفاده دشمنان و مغرضان گردید؛ چراکه هرچند قصد آنان چیز دیگری بود، اما ظاهر توصیه آنان به مسؤولین حج این بود که امور معنوی حج را از مسائل سیاسی آن جدا کنید.

, ,

مأموریت امام رضا(ع) به حضرت معصومه(س) و برادران

وظیفه­‌ای که خواهر و برادران حضرت در این رابطه داشتند، این بود که مردم آنها را به‌عنوان خواهر و برادران ولی‌عهد می‌‌شناسند و تحویل می­‌گیرند و این یک فرصت خوبی برای تبلیغ تشیع در بین مردم بود.

, ,

چگونگی شناخت بنی‌اسرائیل از پیامبر(ص)/ در موارد متعدد، یهودیان با نشانه‌هایی که از پیامبر(ص) داشتند مسلمان شدند

یهودیان علاوه بر صفات شخصی پیامبر(ص) صفات شأنی او را هم می‌دانستند؛ اینکه اخلاق پیامبر(ص) چگونه است و اهدافش چیست و محل بعثت و هجرتش کجاست و چند سال عمر می‌کند و… .

,

دارالتبلیغ، حزب خلق مسلمان و شرکت در کودتای نوژه

شیوه‌ مرحوم شریعتمداری قبل از انقلاب، انحراف و انصراف حوزه از مسیر مبارزه، با تأسیس دارالتبلیغ بود و پس از انقلاب و به‌فاصله کمتر از یک ماه، با راه‌اندازی حزب خلق مسلمان، در حرکتی سیاسی به مقابله مستقیم با نظام اسلامی برخاست.